Právě probíhá... Kamila Tóthová Milan Tóth

FANTASY OBRAZY

Narodil se 23.2.1979 v Chomutově. Vyučil se instalatérem na SOU na Moráni Chomutov. Studium ukončil maturitou. Dva roky studoval na vysoké škole pedagogické v Plzni obor učitelství výtvarné výchovy pro střední školy. Zde na něj měla vliv akademická malířka paní Škardová. Milan Tóth maluje a kreslí od svého raného dětství. Základům kresby a malby se učil od svých rodičů a následně v ZUŠ Chomutov pod vedením akademického malíře Kamila Sopka. Malování je nejen jeho koníčkem, ale také vášní a zároveň také terapií.
Dominující oblastí autorovy tvorby je figura, portrét a ilustrování příběhů fantasy, či sci-fi. Oblíbeným námětem jsou ženské akty malované technikou tempery s důsledně realistickým popisem v imaginárním prostředí. V současné době, kromě fantasijních obrazů, nejčastěji maluje moře a romantičtější obrazy s krajinnou tématikou. Věnuje se také abstraktní tvorbě, kterou prezentoval v roce 2000 na charitativní akci realitiní kanceláře Finosa. Ilustroval knihy: Sextrapásky; Na prahu života a smrti; Ledový oheň; Zblbnout, ale krásně; Podvod Karla IV. Rád kombinuje olejové barvy, rudku, pastely a pastelky. Kromě malby a kresby má Milan blízko k sochařské a řezbářské tvorbě. Spolupracoval na vytváření pískovcové plastiky T.G.M. a následně na lepené plastice ak.mal. Kamila Sopka pro ZUŠ Chomutov. Je členem umělecké skupiny Arkánum, jejíž členové se zabývají sci-fi a fantasy tvorbou. Vystavovali např. v galerii Lurago v Chomutově (2008), v Jirkovské galerii (2009). Milan Tóth vystavoval v čajovně Zen (2014), v kině Svět Chomutov (2015) a účastnil se na XIII. ročníku sochařského sympozia Boleboř 2015...
Více zde: http://milantoth.webnode.cz/

Kamila Tóthová se narodila 28.3.1980 v Chomutově. V současné době žije v Kadani. Vyučila se jako květinářka a zahradnice. Nyní pracuje pro jednu uklízecí firmu jako uklízečka. Kreslení se věnuje od svých dvanácti let. Jejími nejoblíbenějšími tématy jsou portréty provedené technikou kresby tužkou na papíře. Také kopírování starých mistrů. To pro ni představuje výzvu a zdroj technického zdokonalování. V portrétech se snaží zachytit osobnost lidí a rozdílnost charakteru a charisma.

Vernisáž výstavy v úterý 16. 2. 2016 od 17.00 hod.
Výstavu je možné navštívit do 19. 3. 2016 v otevíracích hodinách:
úterý 10.00 – 12.30,
středa - pátek 15.00 – 17.30,