Právě probíhá...

"V krajinách za duhou"
Výstava obrazů

Naďa Pastelka Hoštová

Narodila jsem se v Chomutově. Jako dítě jsem si ze všeho nejraději kreslila. Velký blok a sada pastelek byl pro mě nejkrásnější dárek. Vyučila jsem se v Klášterci na Ohří v oboru keramik, poté jsem získala středoškolské vzdělání na keramické průmyslové střední škole v Karlových Varech.

Provdala jsem se a odstěhovala do Klášterec nad Ohří, pracovala jsem v místní porcelánce. Uběhla léta, kdy jsem na malování neměla čas a plně se věnovala jen rodině a zaměstnání. Pak nastal v mém životě zlom - po odchodu ze zaměstnání v roce 2008 jsem se opět přestěhovala do rodného Chomutova a měla více volného času. Malování se stalo mým koníčkem, každý volný čas se mu věnuji. S pílí se dostavily první úspěchy a já měla možnost svá díla vystavovat na veřejnosti.

Pravidelně se účastním malířsko-sochařských sympozií v Boleboři, v Domě dětí a mládeže - Středisko volného času v Chomutově vedu „ Klub přátel malování“.

Malování mně přináší radost z práce a příležitost k poznávání nových krajin, lidí, také i nové vědomosti o umění, historii, přírodě. Při malování jsem jakoby mávnutím proutku v jiném světě. A tvorbu pro děti si užívám i jako částečné naplnění mých snů z dětsvtí, kdy jsem si přála být ilustrátorkou pohádek.
Účast na výstavách
Zámek v Klášterci nad Ohří
Art Festival v Českých Budějovicích
Kostel Sv. Václava ve Výsluní
Art Galerie na radnici v Chomutově
Hotel Hvězda v Mariánských lázních
Galerie na schodech SKKS Chomutov
Knihovna v Klášterci nad Ohří a Městská knihovna Chomutov
Sokolovna v Rokycanech
Sanatorium HELIOS v Chomutově
Kostel Nejsvětější Trojice v Místě
Galerie Špejchar v Chomutově
Hasištejn, hradní restaurace
Caffe Strada v Chomutově
Caffe Rouge v Chomutově
Hřebikárna v Chomutově
Atrium Jezuitského kláštera v Chomutově
Galerie Amadeus Praha

Vernisáž výstavy v úterý 8. 9. 2015 od 17.00 hod.
Výstavu je možné navštívit do 5. 10. 2015 v otevíracích hodinách:
úterý 10.00 – 12.30,
středa - pátek 15.00 – 17.30,