Keramická dílna v Galerii Jirkov

Ušpiňme se od hlíny a očišťme se od stresu, napětí, nepříjemných emocí... Věnujme chvíli čas své tvořivosti a hravosti..
Keramika, modelování a hnětení hlíny nás jako lidi přitahuje, je to jedna z velmi starých dovedností - dokonce podle jedné z egyptských bájí byl první člověk vymodelován bohem Chnumem na hrnčířském kruhu, bylo tedy hrnčířství jedno z prvních řemesel vůbec? Práce s keramickou hlínou nás pomyslně přivádí zpět k přírodě - hněteme hlínu, snažíme se pochopit vodní a zemský princip a souznít s ním.
Práce v keramické dílně je neuvěřitelně bohatá a široká - zvládnou jí jak úplně malé děti, kterým je modelování snad vlastní od narození, tak si své místo najdou i velmi pokročilí umělci, kteří mají takřka nekonečné možnosti v experimentování - v tvaru, barvě, velikosti, materiálu či způsobu výroby a vypalování.

Jednotlivé minikurzy budou vždy zaměřené na nějaké téma.

Sobota 16. 5. 2015 od 9.00 do 13.00

Přijďte si vyrobit keramický svícen, třeba na čajovou svíčku

Cena minikurzu 120,- Kč včetně případného výpalu výrobku.

Vzhledem k omezenému prostoru je nutná registrace předem na e-mail galerie@mlynskyspolek. cz.