Keramická dílna v Galerii Jirkov

Ušpiňme se od hlíny a očišťme se od stresu, napětí, nepříjemných emocí... Věnujme chvíli čas své tvořivosti a hravosti..
Keramika, modelování a hnětení hlíny nás jako lidi přitahuje, je to jedna z velmi starých dovedností - dokonce podle jedné z egyptských bájí byl první člověk vymodelován bohem Chnumem na hrnčířském kruhu, bylo tedy hrnčířství jedno z prvních řemesel vůbec? Práce s keramickou hlínou nás pomyslně přivádí zpět k přírodě - hněteme hlínu, snažíme se pochopit vodní a zemský princip a souznít s ním.
Práce v keramické dílně je neuvěřitelně bohatá a široká - zvládnou jí jak úplně malé děti, kterým je modelování snad vlastní od narození, tak si své místo najdou i velmi pokročilí umělci, kteří mají takřka nekonečné možnosti v experimentování - v tvaru, barvě, velikosti, materiálu či způsobu výroby a vypalování.

Jednotlivé minikurzy budou vždy zaměřené na nějaké téma.

Středa 8. 7. 2015 od 9.00 do 12.30

Přijďte si vyrobit keramický svícen, hrnek nebo cokoliv jiného tématem je totiž volná tvorba.

Cena minikurzu 120,- Kč včetně případného výpalu výrobku.

Vzhledem k omezenému prostoru je nutná registrace předem na e-mail galerie@mlynskyspolek. cz.